Kaşkorse Kumaş

HAKKIMIZDA

       Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2005 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Uzun yıllar polietilen köpük alanında üretim faaliyetini sürdüren firmamız 2018 yılında mevcut devam eden polietilen köpük imalatının yanı sıra İstanbul-Avcılar’da Tekstil alanında da yatırım yaparak Örme Kumaş Üretimine başlamıştır. Bu alanda hızla yol alarak 2019’ da yine İstanbul – Avcılar’da bulunan 3500 m²’lik yerine taşınmıştır. 1 sene gibi kısa bir süre içerisinde bu sektördeki yatırımlarını artırmaya karar vererek Adıyaman Besni Organize Sanayi Bölgesinde 135.000 m² arsa üzerine 30.000 m² kapalı alana sahip fabrika yerleşkesini satın alarak aktifine kaydetmiş 2020 Aralık itibariyle de tekstil üretim faaliyetine burada devam etmiştir.

       Mega yeni yerleşkesinde 70 adet örgü makinası ile kapasitesini günlük 20 tonun üzerine çıkartmış ve bu alandaki yatırımlarına da halen devam etmektedir. Ayrıca 2021 sonu itibariyle faaliyete geçireceği Kumaş Boya & Apre Tesisi’ de yine bu yerleşkededir. Boya & Apre Tesisisin faaliyete geçirilmesi ile kapalı alanı 35.000 m²’nin üzerinde olacaktır.

       Mega üretim alanında yapmış olduğu yatırımların yanı sıra uluslararası pazarda da pay sahibi olabilmek için 2021 yılı itibariyle %100 bağlı ortaklığı olan Mega Örme Dış Ticaret A.Ş. firmasını kurmuş, dış ticaret alanında faaliyetlerini daha profesyonel bir seviyeye çıkarmak için çalışmalarına devam etmektedir.